Content View Hits : 29871
Rekrutacja

Regulamin rekrutacji do klasy IB DP (druga klasa liceum, realizująca program Matury Międzynarodowej) na rok szkolny 2017/2018

Rekrutacja do oddziału IB DP – klasa druga liceum - przeprowadzana jest przez szkolną komisję rekrutacyjno – kwalifikacyjną ds. Matury Międzynarodowej, powołaną przez Dyrektora szkoły. W skład komisji wchodzi : koordynator IB, wychowawca klasy pre-DP oraz jeden z nauczycieli uczących w programie IB.

Do oddziału z programem IB przyjmowani są uczniowie:

• na podstawie świadectwa promocyjnego klasy pre-IB naszego Liceum, którzy uzyskali w klasyfikacji rocznej ocenę co najmniej dostateczną z języka angielskiego, minimum ocenę dostateczną z przedmiotów, które planują kontynuować na poziomie podstawowym w programie IB oraz minimum ocenę dobrą z przedmiotów wybranych na poziom zaawansowany.

• inni uczniowie na podstawie świadectwa promocyjnego klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego i wyników egzaminu pisemnego i ustnego z języka angielskiego na poziomie FCE ( minimum 50% ) oraz wiedzy ogólnej. Uczniowie ci muszą uzyskać pozytywną opinię szkolnej komisji rekrutacyjno – kwalifikacyjnej po rozmowie kwalifikacyjnej.

W sprawie naboru do klasy IB, przeprowadzanym w miarę wolnych miejsc, proponujemy indywidualny kontakt kandydatów z koordynatorem IB – This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub telefonicznie z sekretariatem szkoły: 146558895.