II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego

Atuty szkoły

ATUTY II LICEUM :

• Jesteśmy w gronie 150 najlepszych SZKÓŁ OLIMPIJSKICH w Polsce
  • W ostatnich trzech latach uczniowie naszej szkoły zostali laureatami OGOLNOPOLSKICH  OLIMPIAD: JĘZYKA POLSKIEGO , JĘZYKA ANGIELSKIEGO , JĘZYKA NIEMIECKIEGO , OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ  oraz  OLIMPIADY LOSY  ŻOLNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO.
  • Jako jedyni w Małopolsce prowadzimy klasę z PROGRAMEM MATURY MIĘDZYNARODOWEJ  poprzedzony realizacją PROGRAMU  MYP ( w klasie pierwszej i drugiej ).
  • Posiadamy nadany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy „zaszczytny  tytuł SREBRNA SZKOLA 2020 oraz tytuły :SZKOŁA PROMUJĄCA TALENTY , SZKOŁA Z KLASĄ  , BEZPIECZNA SZKOŁA .
  • Dzięki współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie uczniowie naszej szkoły mają możliwość ukończenia STUDIUM MENADŻERSKIEGO.
  •  Realizujemy projekt  MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA.
  • Współpracujemy z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz PWSZ w Tarnowie
  • Prowadzimy międzywydziałowe i wielopoziomowe nauczanie języków obcych.
  • Regularnie organizujemy konkursy o charakterze międzyszkolnym bądź powiatowym: Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o krajach Anglojęzycznych, Powiatowy Konkurs Mitologiczny, Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Psychologicznej, Powiatowy Konkurs Matematyczno – Informatyczny, Powiatowy Konkurs Piosenki Niemieckiej
  • Cyklicznie odnosimy sukcesy w projekcie TARNOWSKA LIGA DEBATANCKA
  • Dla uczniów szkół podstawowych  prowadzimy  systematycznie SPOTKANIA Z NAUKĄ
  • W szkole działają  między innymi : Grupa  Amnesty International, Szkolny Klub Europejski, Szkolne Koło Wolontariatu, Szkolne Koło Psychologiczne, Stowarzyszenie  Młodych Literatów, Olimpijskie Międzyszkolne Koło Informatyczne.
  • Uczniowie regularnie redagują  gazetkę szkolną „Nomen Omen”,
  •  Pracownia informatyczna jest nowocześnie wyposażona
  • Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się w nowo wybudowanej sali gimnastycznej
  • Organizujemy wyjazdy zagraniczne do różnych krajów europejskich oraz wymiany międzynarodowe młodzieży