II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego

Wycieczka do Warszawy

W dniach 17-18 listopada 2022 r., słuchacze Studium Menadżerskiego, wzięli udział w  wycieczce do Warszawy, zorganizowanej przez panią koordynator Martę Rodo. Opiekę nad młodzieżą sprawowały również nauczycielki Anna Zygucka i Beata Zalewska. 

Po przyjeździe do stolicy i rozlokowaniu się w pokojach hotelowych, uczniowie spotkali się  z aktorem teatralnym oraz filmowym, tarnowianinem Marcinem Kwaśnym. Pan Marcin Kwaśny opowiedział o tym co wpłynęło na podjęcie decyzji o zastaniu aktorem, o swoich wzlotach i upadkach oraz przybliżył realia życia aktora. Jednocześnie z jego słów płynęły sygnały dające  motywację do podejmowania wyzwań i dokonywania zmian w swoim życiu.

Zwieńczeniem pierwszego dnia wycieczki był wyjazd do Teatru Polskiego na spektakl "Żołnierz Królowej Madagaskaru", autorstwa Juliana Tuwima, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. W obsadzie byli znani aktorzy :Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Kwiatkowski, Joanna Trzepiecińska oraz Joanna Pocica.

Ta bardzo żywa, muzyczna i interesująca produkcja, przygotowana z wielkim rozmachem, zrobiła na nas duże wrażenie. Mogliśmy podziwiać nie tylko wspaniałą grę aktorską, ale też stroje, tańce i przeboje przedwojennej Warszawy. Wizyta w teatrze i możliwość delektowania się sztuką była idealnym zakończeniem dnia.

Po nocnym wypoczynku, drugi dzień spędziliśmy na zwiedzaniu miasta. Pod Pałac Kultury i Nauki pojechaliśmy jedynym w Polsce metrem. Następnie przemaszerowaliśmy pod Zamek Królewski, po drodze mijając m.in. Uniwersytet Warszawski, Pomnik Mikołaja Kopernika oraz Pałac Prezydencki. Jesteśmy zgodni, że wycieczka była udana, wartościowa i  bardzo nam się podobała.